Pravé Marseilské mydlo na pranie s charakteristickou vôňou čistoty.
Vaša cena |
2,60 € |
Vaša cena bez DPH |
2,17 € |
|
Dostupnosť |
Skladom
3 ks
|
Odosielame
zajtra
|
Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%
Podrobný popis
Pravé Marseilské mydlo na pranie s charakteristickou vôňou čistoty. Vôňa je vyrobená tradičným patentovaným zložením vysoko kvalitných esencií.
Prací mydlo s Marseillské vôňou. Prostriedok účinne odstraňuje škvrny a špinu, chráni vlákna a farby odevov, nedráždi pokožku a prináša bielizni dlhotrvajúcu sviežosť. Má vysokú životnosť a jeho tvar zaisťuje jednoduchosť v používaní.
Výrobok je 100% ekologický, obsahuje vzácne prírodné látky a neobsahuje žiadne farbivá.
Chante Clair Chic Savon Marseille pravej originálne marseilské tuhé mydlo 250 g
Ja k si vyrobiť eko prací prostriedok
Jedná sa o mydlový prací prostriedok, pre ktorý sa vžil názov jelenej sliz, prácou sliz, prací gél či mydlový gél.
Čo budete potrebovať:
Kocku pracieho mydla (prípadne už nastrúhané mydlové vločky): Na trhu je ich niekoľko druhov. Najlacnejšie je jadrové mydlo - stojí do desať korún. Veľa z nás ho ešte pozná pod názvom mydlo s jeleňom. Bežná kocka pracieho mydla váži 175g.
Pracie sódu: Zohnať môžeme kryštalickú alebo práškovou. Soda rozpúšťa tuk, zmäkčuje vodu, odstraňuje škvrny, dezinfikuje. Je súčasťou väčšiny bežných pracích práškov. Cena je zhruba do 25 korún za kilogram kryštalickej sódy, 15 korún za 300 g sódy práškovej. Prášková sóda je asi trikrát účinnejší ako kryštalická, preto sa jej dáva trikrát menej. Avšak na druhú stranu obsahuje zložku, ktorá sa usádza ako sivý povlak, lepšie sa teda osvedčuje sóda kryštalická. Sóda je dráždivá, manipulujte s ňou opatrne.
Ako na to:
Mydlo (175 až 250 g - vyskúšajte) nastrúhame a nasypeme do vedierka s litrom horúcej vody a necháme rozpustiť. Dolejeme 5 litrov horúcej vody, stále miešame, pridáme sódu - zhruba 250g kryštalické alebo 100g práškové, tiež necháme rozpustiť. Príprava zaberie asi 15 minút. Po vychladnutí vznikne hustejšie sliz. Ak periete Ak často, pripravte si dvojnásobnú dávku.
dávkovanie
250-500 ml podľa stupňa znečistenia bielizne, najlepšie priamo do bubna práčky. Ak používate odložený štart, nenechajte nezriedený sliz na bielizni, najlepšie vložiť aj s odmerkou. Päť litrov slizu teda stačí na 10-20 prácach. Pri tvrdšie vode pridajte ku každému praniu pol až jeden téglik prác sódy.
Ako na škvrny
Niektoré škvrny sliz úspešne odstránia (záleží nielen na pôvodu škvrny, ale aj na druhu tkaniny a na starobu škvrny), niektorým je lepšie pomôcť. Perfektné je žlčové mydlo (k dostaniu v drogériách či na internete). Škvrnu stačí namočiť, žlčovým mydlom potrieť, nechať pôsobiť a potom pridať k ostatnému bielizni. Možno kúpiť aj mydlo na škvrny s čisto rastlinným zložením (bez hovädzie žlče) alebo od firmy Sonett, kde žlč pochádza z ekologických fariem.
K bielemu prádlu sa osvedčilo pridať trochu soli na škvrny - perkarbonát sodný. Rozpadá sa pri praní na aktívny kyslík, ktorý má dezinfekčné a bieliace účinky, a sódu. Soľ na škvrny vyrába viac firiem, k dostaniu je v predajniach zdravej výživy (napríklad tam, kde predávajú mydlové orechy) alebo opäť na internete.
plákanie
Namiesto bežnej aviváže môžeme použiť obyčajný 8% ocot. Ten pomáha odstrániť zvyšky pracieho prášku, čistí práčku. Vôňa octu pri schnutí bielizne rozplynie. Do priehradky na aviváž ho stačí dať dve lyžice, podľa iného receptu 100-150 ml.
Tipy na záver
Vo slizu možno prať všetko bežné prádlo a pri všetkých teplotách. Mamičky si ho chvália predovšetkým na pranie plienok a detského bielizne, a to napríklad u detí s atopickým exémy. Pri ručnom praní použite rukavice - sóda veľa vysušuje pokožku. Skladovať vo vedre s vekom (napr. Od farieb). Sliz pravdepodobne neperie tak dobre ako neekologické prášky s optickými rozjasňovače a pod. Príčinou neúspechu môže byť aj tvrdá voda. Pri tvrdej vode zvýšte dávkovanie. Osvedčilo sa nepreplňovať práčku a nastaviť trojité plákania. Namiesto predpierania môžete namáčať priamo v práčke - práčku zapnúť, nechať párkrát pretočiť, vypnúť a po dvoch hodinách namáčania zase zapnúť. Usadeniny sa v práčke sa robia len z malého dávkovania slizu, prípadne ak Machay studenou vodou. Pracie sliz sa uplatní tiež pri čistení sporáka, rúry, kúpeľne, kobercov i.