Vaša cena | 89,10 € |
Vaša cena bez DPH | 74,25 € |
Dostupnosť | Skladom > 5 ks |
Odosielame v utorok |
Smerovač TP-Link EX220 je dual-band router s podporou Mesh technológie a moderného štandardu Wi-Fi 6 , kedy ponúka prenosovú rýchlosť až 574 MB/s (2,4 GHz) a 1201 MB/s (5GHz) . Pásmo 2,4 GHz je ideálne pre jednoduché úkony, ako je napríklad práca s dokumentmi v cloude, prezeranie webových stránok a ďalšie obdobné aplikácie, zatiaľ čo pásmo 5 GHz je určené na streamovanie v 4K , online hranie a rýchle sťahovanie rozličných súborov.
Toto zariadenie však dokáže operovať s kombinovanou rýchlosťou prenosu až 1,8 GB/s pri súbežnom 2-pásmovom pripojení , takže všetko pobeží hladko, ako má. Routeru tiež nechýba 1 GbE WAN/LAN port a 4 konektory GbE LAN pre zapojenie rozličných prístrojov, ktoré vyžadujú na svoju funkčnosť vysoko stabilné pripojenie, ako sú napríklad herné konzoly, Smart TV či ďalšie podobné zariadenia.
Skvelou novinkou je aj šifrovanie bezdrôtovej prevádzky pomocou moderného protokolu WPA3, ktorý spoľahlivo zabezpečí vaše informácie pred hackermi. Toto šifrovanie prináša nové funkcie, ktoré užívateľovi zjednodušia zabezpečenie Wi-Fi siete a zároveň umožňujú robustnejšie overovanie a poskytujú zvýšenú kryptografickú silu pre vysoko citlivé údaje , ako je vaše bankovníctvo či herné účty, do ktorých ste venovali svoj čas aj peniaze.
Zaujímavou novinkou je možnosť použiť jedno zariadenie na konfiguráciu druhého , čo sa hodí najmä v situáciách, keď 1 zo zariadenia nemá displej ani klávesnicu. V súčasnej dobe je nutné pripojiť k zariadeniu počítač pomocou kábla a nastaviť mu parametre pripojenia k sieti, čo je pracné a nepohodlné. Novo bude stačiť použiť mobilný telefón alebo tablet a údaje tomuto zariadeniu odovzdať pomocou WPA3, čím sa výrazne zjednoduší nastavovanie rôznych IoT zariadení , chytrých hodiniek, žiaroviek, teplotných čidiel a podobných prístrojov.
Nastavte TP-Link EX220 v priebehu niekoľkých minút cez intuitívne webové rozhranie alebo cez šikovnú mobilnú aplikáciu Aginet . S jej pomocou môžete kontrolovať vašu domácu sieť, vrátane rodičovských kontrol a riadenia prístupu, odkiaľkoľvek az akéhokoľvek zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android . Aplikácia vás navyše upozorní na všetky dostupné aktualizácie firmvérov, aby ste mali istotu, že vaša Wi-Fi sieť využíva najlepšie a najpokročilejšie protiopatrenia.
Rodičovská kontrola zaistí osobný a zodpovedajúci prístup k internetu pre každého člena rodiny. Úrovne filtrov a časové limity pomôžu s kontrolou tých najmenších, kedy môžete blokovať určité URL adresy alebo naplánovať časy, kedy sa zariadenie pre deti môže pripojiť k internetu. Sieť pre hostí oddelí vašu vlastnú primárnu sieť a prináša tak väčšiu bezpečnosť pre vás aj vaše dáta. Pomocou QoS (Quality of Service) zase vyberiete zariadenie alebo činnosti, ktoré chcete uprednostniť vo svojej sieti. Jednoduchými niekoľkými kliknutiami sa uistíte, že váš notebook alebo streamovaný film je na prvom mieste v rámci vašej siete.
Na internete sa už objavujú zdroje dostupné iba pomocou IPv6 , ktorý postupne nahrádza dosluhujúci protokol IPv4. Prináša najmä otvorenú konektivitu medzi všetkými zariadeniami, ktoré s IPv4 kvôli nedostatku adries neboli možné. Protokol IPv6 hravo zvládne masívne rozšírenie adresného priestoru a pridelí všetkým zariadeniam ich vlastnú IPv6 adresu. To zaručí vysokorýchlostný prenos dát a umožní naplno využívať všetky možnosti internetu.
Chcete rýchlejšiu sieť a bezproblémové pokrytie? Potom vám skvele poslúži Mesh technológia (802.11k/v/r) , ktorá využíva viac jednotiek na dosiahnutie bezproblémového celoplošného pokrytia Wi-Fi, čím eliminuje slabé oblasti signálu raz a navždy. Všetky jednotky potom spolupracujú na vytvorení jednotnej domácej či firemnej siete s jednotným názvom, kedy automaticky zvolia najlepšie možné spojenie pri vašom pohybe po danej oblasti.
MU-MIMO 4násobne zvýši kapacitu prípojok, kedy za pomoci priestorových streamov obslúži paralelne niekoľko klientov vďaka tvarovaniu lúčov (beamformingu) vysielaného signálu. Beamforming sleduje vďaka sústave antén umiestnenie bezdrôtových zariadení v sieti a vždy usmerní WiFi signál priamo na tieto zariadenia. Táto múdra distribúcia signálu cielene zosilňuje bezdrôtový signál a zvyšuje jeho stabilitu , takže bude vaša sieť oveľa silnejšia a ďalekosiahlejšia.
Kvadratúrna amplitúdová modulácia (QAM) s konšteláciou 1024 rapídne zvýši úroveň spektrálnej účinnosti až o 25 % , čo je parameter da?vaji?ci? do vz?ahu hodnotu prenosovej? rýchlosti a potrebnú z?ierku kmitočtovného pásma. Zaistí tak vysoko stabilné pripojenie pre stovky rôznych IoT bez toho, aby došlo k spomaleniu vašej siete.
Vaše telefóny, notebooky alebo iné zariadenia tradične musia súťažiť o šancu vysielať a prijímať dáta, keď sú pripojené k rovnakej sieti. Hneď ako dostane pomalé vysielacie zariadenie šancu, bude odosielanie alebo príjem dát trvať dlhšie . Medzitým musí ostatné rýchlejšie zariadenie počkať, kým pomalé zariadenie nedokončí proces prenosu. Chcete skrátiť čas poskytovaný starším zariadením?
Funkcia Airtime Fairness je založená na technológii TDMA, čo je skratka pre Time Division Multiple Access. Rozdeľuje signál Wi-Fi do mnohých rovnakých časových slotov a každé zariadenie Wi-Fi sa strieda pri odosielaní alebo prijímaní dát z Internetu , čím sa zlepší kapacita a účinnosť Wi-Fi . Vďaka tejto funkcii je teda zaistené, že pomalší klienti budú mať stále prístup k WiFi, ale nebudú už výrazne spomaľovať ostatných rýchlejších klientov, čo sľubuje vyššiu priepustnosť na AP.
Bezdrôtové virtuálne siete Multi SSID sú vhodné pre jednoduchých klientov, ako sú WiFi SIP telefóny, WiFi STB pre IPTV a ďalšie obdobné zariadenia, ktoré nemajú podporu na overenie menom a heslom. Je postavená na princípe Multi SSID. Bezdrôtový AP vysiela periodicky svoj identifikátor v takzvanom majákovom rámci, čím generuje niekoľko vzájomne izolovaných sietí s rozdielnym SSID, pre ktoré poskytuje nezávislé šifrovanie, kontrolu prístupu a prípadne aj ďalšie rozličné funkcie.
Protokoly IGMP Proxy/Snooping, Bridge a Tag VLAN optimalizujú poskytovanie multimediálnej prevádzky, aby zaistil lepší zážitok zo siete, najmä pre aplikácie ako je IPTV . Táto funkcia sa dozvie, aké skupiny viacsmerového vysielania sú potrebné na konkrétnych portoch. Tým pádom viacsmerové vysielanie smeruje iba tam, kam má. Pokiaľ sa k tomuto portu nič nepripojí, prepne ho sám prepínač. V kaskádovom prostredí sa tak výrazne zníži prevádzka medzi prepínačmi.
Router EX220 so sebou prináša aj pokročilé funkcie prekladu adries (NAT) – Port Forwarding, Port Triggering, UPnP, DMZ a VPS.
Port Forwarding , česky presmerovanie portov, je metóda smerovania portov z jedného sieťového uzla na druhý. Typickým použitím je umožnenie vonkajšiemu užívateľovi pripojiť sa na port na súkromnej adrese v lokálnej sieti prostredníctvom smerovača, ktorý podporuje technológiu prekladu sieťových adries.
Port Triggering je špecializovaná forma port forwardingu. Odchádzajúce spojenie na vopred určenom porte („trigger port“) spôsobí v prípade aktivity odchádzajúcich portov, že prichádzajúca prevádzka na špecifické prichádzajúce porty je dynamicky presmerovaná na hostiteľa, ktorý začal komunikáciu. To umožňuje počítačov poskytovať služby, ktoré zvyčajne vyžadujú verejnú adresu počítača.
Termín UPnP je odvodený od plug-and-play, čo je technológia pre automatickú konfiguráciu hardvérových zariadení pripojených k počítaču. Cieľom UPnP sady protokolov je umožniť jednoduché pripojenie periférnych súčastí počítača a zjednodušiť zavádzanie sietí v domácnostiach aj podnikoch. UPnP definuje riadiaci protokol zariadení postavených na komunikačných štandardoch.
Meno DMZ je odvodené z termínu „demilitarizovaná zóna“, čo je oblasť medzi štátmi, v ktorej nie sú povolené žiadne vojenské akcie. Toto pomenovanie je logické, pretože ide o bezpečnostné opatrenia, fyzickú alebo logickú podsieť, ktorá je z bezpečnostných dôvodov oddelená od ostatných zariadení. Jej účelom je pridanie ďalšej bezpečnostnej vrstvy v lokálnej sieti. To znamená, že prípadný útočník získa prístup iba k zariadeniu, ktoré je v DMZ, ale zvyšok lokálnej siete je v bezpečí.
Virtuálny privátny server (VPS) je server bežiaci na virtualizovanom hardvéri prevádzkovanom hostingovou službou. VPS beží na rovnakom fyzickom stroji ako virtuálny server ostatných zákazníkov a je v mnohých ohľadoch funkčne ekvivalentný so samostatnými fyzickými počítačmi. VPS sú venované jednotlivé potreby zákazníkov – má súkromie samostatného fyzického stroja a môže byť nakonfigurovaný na spúšťanie serverového softvéru.
IEEE 802.11ax/ac/n/a (5 GHz), IEEE 802.11ax/n/g/b (2.4 GHz)